Utenoje dominavęs „Stumbras“ namo parsiveža tašką

2017 m. gegužės 17 d.

Kauno „Stumbro“ futbolininkai A lygos 12-ojo turo susitikime Utenoje visų rungtynių metu grojo pirmaisiais smuikais, tačiau apmaudžiai švaistė progas ir daugiau nei kėlinį turėtos ne tik žaidybinės, bet ir kiekybinės persvaros įvarčiais nepavertė – 0:0.

Šiame mače dėl traumų M. Barreto komandai negalėjo padėti visas būrys svarbių žaidėjų: Alexandre Kore, Andre Almeida, Nasro Boucharebas, Klaidas Janonis, Vilius Armanavičius.

Rungtynes kiek aktyviau pradėję uteniškiai pirmąsias penkias minutes kontroliavo kamuolį, bet pavojingesnių atakų sukurti nepavyko. Svečiai iš Kauno savo pirmąją pavojingą ataką surengė po „Utenio“ vartininko klaidos ir Marius Papšys jau buvo pasiruošęs siųsti kamuolį į tuščius vartus, tačiau teisėjas vis tik pakėlė nuošalės vėliavėlę.

Prabėgus dešimčiai rungtynių minučių Vladislavas Nikitinas prasižengė prieš „Stumbro“ žaidėją netoli savo vartų. Baudos smūgį už galinės linijos galva išsmūgiavo tas pats V.Nikitinas, o kauniečiai kėlė kampinį, bet jis buvo nepavojingas.

Netrukus pavojus ir vėl kilo prie „Utenio“ komandos vartų. Aurimui Tručinskui prasižengus prieš „Stumbro“ žaidėją smūgiuotas baudos smūgis pasiekė kauniečius ir Benjaminas Boatengas galva smūgiavo į Luko Paukštės ginamus vartus, tačiau vartininkas neklydo. Po maždaug dešimties minučių dar karta galva pavojingai smūgiavo tas pats ganietis, tačiau vartininkas ir vėl buvo savo vietoje.

Pavojinga ataka atsakė ir uteniškiai. Po pakelto kampinio prie „Stumbro“ vartų, kamuolys atsidūrė ties šešiolikos metrų atžyma, bet Valentino Jeriomenkos smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Likus penkiolikai minučių iki pirmosios rungtynių pusės pabaigos Gabrielius Zagurskas atliko baudos smūgį iš 30 metrų, bet kamuolys skriejo toli nuo tikslo.

Jau kitoje atakoje tas pats G.Zagurskas šalia varžovų vartų itin pavojingai sužaidė prieš „Stumbro“ gynėją Dominyką Barauską, kurio galva netrukus pasruvo krauju. Už šį varžovo sveikatai pavojingą žaidimą teisėjas nedvejodamas šeimininkų gynėjui parodė raudoną kortelę.

Po pašalinimo „Utenis“ surengė pavojingą ataką, kai E. Baniulis baudos aikštelėje atsidūrė vienas prieš vartininką, bet smūgiuotą kamuolį „Stumbro“ vartininkas sugavo.

Artėjant pertraukai kauniečiai perėmė iniciatyvą ir užspaudė uteniškius jų aikštės pusėje, bet svečiams pasižymėti nepavyko. Į rūbines abi ekipos iškeliavo esant lygiam rezultatui 0:0.

Prasidėjus antrajam kėliniui pavojingą ataką sukūrė „Stumbro“ žaidėjai – jos smaigalyje atsidūręs M. Papšys visiškai laisvas galva smūgiavo iš itin patogios pozicijos, tačiau kamuolys praskriejo virš vartų.

Po pertraukos uteniškiai sunkiai perėjo aikštės vidurį, o svečių atakų banga nesiliovė iki pat rungtynių pabaigos. Įpusėjus kėliniui auksinę progą turėjo Jardelis Nazare, tačiau gavęs kamuolį prie pat vartų jo nesuvaldė ir smūgiavo netiksliai.

Dar vieną šansą dvikovos pabaigoje turėjo Fabio Lopesas, tačiau jo iš maždaug 18 metrų atliktas baudos smūgis tikslo nepasiekė – kamuolys atsimušė į gyvatvorę.

Pergalę Mariano Barreto auklėtiniams galėjo išplėšti M. Papšys, tačiau po idealaus Aino Bareikio perdavimo šis suklaidinęs gynėją pataikė į vieną iš varžovų.

Per pridėtą antrojo kėlinio laiką Kauno „Stumbro“ futbolininkai bandė šturmuoti „Utenio“ vartus, tačiau uteniškiai patikimai gynėsi ir iškovojo tašką. Galutinis dvikovos rezultatas – 0:0.