Debiutas UEFA Europos lygoje – tarsi iš fantastikos srities


2018 m. liepos 13 d.

Kauno „Stumbro“ futbolininkai ketvirtadienį Alytuje debiutavo prestižiniame UEFA Europos lygos turnyre. Debiutas susiklostė tiesiog neįtikėtinai – pirmojo kėlinio viduryje dėl lietaus rungtynės valandai buvo sustabdytos, o pergalę prieš galingąjį Kipro „Apollon“ kauniečiams išplėšė nuostabus Levano Matčarašvilio įvartis jau per pridėtą laiką.

Lietuvos taurės laimėtojai istorines rungtynes žaisti Alytuje buvo priversti ne iš gero gyvenimo – Kauno Dariaus ir Girėno stadionas neatitinka keliamų reikalavimų. Nepaisant to, ištikimiausi komandos gerbėjai atvyko ir čia, kur „Stumbras“ jautė ir vietinių žiūrovų palaikymą.

Startinėje „Stumbro“ sudėtyje jokių staigmenų nebuvo – treneris Mariano Barreto rėmėsi patikrintais kariais, kurie pastaruoju metu A lygoje švenčia vieną pergalę po kitos ir Lietuvos čempionate rikiuojasi trečioje vietoje.

Susitikimą geriau pradėjo tituluoti varžovai, kurių gretose daugybė patyrusių futbolininkų su gausiu patirties bagažu įvairių šaliu nacionalinėse rinktinėse ir tarptautiniuose turnyruose. „Apollon“ kiek daugiau laiko kontroliavo kamuolį ir keletą kartų patikrino vartininko Rodrigo Josviaki budrumą.

Bene pavojingiausiai varžovai atliko baudos smūgį, kai kamuolys skriejo į skersinį. Po nelengvos pradžios „Stumbras“ po truputį įsižaidė, dingo startinis jaudulys. Tačiau tuomet, sužaidus maždaug 20 minučių, Alytuje pradėjo maišytis žemė ir dangus, o lietus pylė tarsi iš kibiro. Tokio išbandymo neatlaikė veja, kurioje susidarė balos. Matydamas prastą situaciją teisėjas priėmė sprendimą rungtynes sustabdyti.

Nors galinga liūtis kiek aprimo, tačiau lietus nesiliovė. Prireikė net valandos, kad teisėjas kartu su UEFA delegatu priimtų galutinį sprendimą rungtynes tęsti.

Prieš dešimtą valandą vakaro komandos atlikusios trumpą apšilimą rungtynes tęsė nuo 29 minutės ir pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 0:0.

Laimei, per pertrauką oro sąlygos pagerėjo, o ir „Stumbro“ atstovai darė viską, kad būtų galima rungtynes tęsti.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje pasikeitė – žaidimas išsilygino. Komandos ir toliau žaidė atsargų futbolą ir kamuolį tiesiog mušdavo toli į priekį. Buvo daug kovos.

Kai jau atrodė, kad viskas baigsis lygiosiomis, po keitimo susitikimo pabaigoje aikštėje pasirodęs gruzinas Levanas Matčarašvilis surengė puikų solo pasirodymą ir pabėgęs vienas nuo aikštės vidurio įspūdingu smūgiu iš už baudos aikštelės ribų nepaliko šansų vartininkui. Įspūdinga, istorinė pergalė 1:0!

Kitos rungtynės liepos 19 d. bus žaidžiamos Nikosijoje. Prieš jas „Stumbras“ turi vieno įvarčio pranašumą.

„Stumbras“ – „Apollon“ 1:0

90′ Levanas Matčarašvilis

„Stumbras“: Rodrigo Josviaki; Jardel Nazare, Andre Almeida, Rimvydas Sadauskas, Lukas Čerkauskas; Lucas Villela, Matheuss Bissi, Agostinho Ca; Dominykas Galkevičius, Nasro Bouchareb, Marcos Junior.

„Apollon“: Bruno Vale; Joao Pedro, Charalambos Kyriakou, Hector Yuste, Georgios Vasiliou; Saša Markovič, Esteban Sachetti; Kevina Bru, Adrian Sardinero, Fotis Papoulis, Andre Schembri.

Paskutinės rungtynės
2018-07-12
FC Stumbras

1 : 0

Apollon Limassol
FC Stumbras
Apollon Limassol
1
Įvarčiai
0